Autoritatile administratiei publice locale, CONSILIUL LOCAL, ca autoritate deliberativa si PRIMARUL, ca autoritate executiva, isi au sediul intr-o cladire ce face parte din domeniul public local si este situata in Comuna Frumuşani, din judeţul Călăraşi,care se află la sud-est de Bucureşti, la o distanţă de circa 25 km de centru. Comuna este traversată de DN 4.
Primaria Frumusani

In aceasta pagina se gasesc pozele din comuna Frumusani

Comuna Frumusani

Comuna este incadrata in forma principala de relief cimpie. Terenul este plan majoritatea pantelor fiind cuprinse in intervalul 0-2 %.

Altitudinile medii pe teritoriul comunei oscilează între 50-65 m, cele maxime ajung la 72,6 m în hotarele pădurii Pițigaia de Sus din Câmpia Câlnăului, la est de satul Postăvari, iar cele minime coboară la 39 m în arealul lacului Tătarului din Lunca Dâmboviţei (la sud-est  de vatra satului Pițigaia).

PREZENTARE GENERALA A COMUNEI FRUMUSANI
Cod SIRSUP : 102945

Subcategories

Informatii despre situatia curenta a comunei Frumusani